TEKNİK ÖZELLİKLER

.

 

 

KAROSTONE, KARO ÜRETİM FARKLILIKLARI ve UYGULAMA:

Çanakkale/Çan’da bulunan karo üretim tesisimizde son 5 yıldır modern teknoloji ile üretmekte olduğumuz “el yapımı yer karoları”nda diğer üreticilerden bizi ayıran özellikler aşağıda yer almaktadır.

KENAR DÜZGÜNLÜĞÜ :

 El yapımı desenli yer karoları; geleneksel olarak, sıfır derz aralığıyla döşenmelidir.

Tüm yüzey, döşendikten sonra silim ve parlatma işlemi yapılarak döşeme esnasında olabilecek kod farklılıklarının düzleştirilmesiyle olması gereken görselliğe kavuşur.  Dolayısıyla, üretim aşamasında kenar düzgünlüğü çok önemlidir.

KaroStone,  özel üretim tekniği sayesinde bu gerekliliği mükemmel olarak üretebilmektedir.

PİGMENTLER:

Üretimde kullanılan boyalar Bayer/Almanya olup, tamamen doğal pigmentlerdir. Zaman içinde solma yapmaz.

 

GRANÜLLER:

Üretimde, karonun üst katmanı (6-8 mm) için hazırlanan karışımda, talep halinde kullanılan granüller doğal kayaçlardan elde edilmektedir, silis içermez. Ayrıca bu karışımın üretim aşamasında çökme yapmaması için özel karıştırıcılar ile devamlı karıştırılması aynı zamanda homojen bir yapıyı elde etmemizi sağlamaktadır.

   

KALIP:

Desen kalıpları firmamız bünyesinde, bilgisayar desteği ile hazırlanmakta olup her türlü desen kalıbı 3 gün içinde üretime hazır hale gelmektedir.

 

HAMMADDE:

Üretimde kullanılan ana madde (çimento), TS 21 BPÇ 52,5 olup, TSE belgelidir.

 

YÜZEY:

Üretim sonrası yüzeye uyguladığımız özel kimyasal, ürünümüzün aşınma ve su emme / leke tutma değerlerini  minimuma indirmektedir.

 

SU EMME ORANI  :   %5,5 (Azami)... Yüzey koruyucu uygulanmamış olarak.

 

MUKAVEMET        : 60 N/mm2

 

PAKETLEME:

Karolar, yüzey silim işlemi üretim aşamasında yapılmış ise: 9 adet/karton kutu – 96 karton kutu/palet olmak üzere shiring ambalajlı, ihraç şartlarına uygun halde paketlenir.

Yüzey silim işlemi üretim aşamasında yapılmamış ise: 8 adet/karton kutu – 96 karton kutu/palet  olmak üzere shiring ambalajlı..

Paletlerdeki kutu dizilimi alttaki ürünlerin hasar görmeyeceği şekilde tasarlanmıştır.